(Вугледарська міська рада, вул.Трифонова, буд.6; кабінет №2, №3, телефон (06273) 6-31-87)

Начальник відділу — Швякова Ольга Андріївна.

Прийомні дні:

Понеділок - четвер з 8.00 до 17.00 (перерва з 12.00 до 13.00)

П’ятниця з 8.00 до 16.45 (перерва з 12.00 до 13.00)

Основні напрями діяльності:

- реалізація державної політики у сфері архівної справи і діловодства на в межах своєї компетенції, здійснення управління архівною справою і діловодством на території міста;

- забезпечення дотримання законодавства України про Національний архівний фонд і архівні установи;

- забезпечення поповнення Національного архівного фонду документами, що мають місцеве значення, їх державної реєстрації, обліку, зберігання та використання інформації.

В архіві зберігаються документи 13 фондів на 2799 од. зб.:

- Вугледарської міської ради. Виконкому;

- Відділу економіки Вугледарської міської ради;

- Агітаційні документи з місцевих виборів 2006 року;

- Вугледарського міського відділу земельних ресурсів;

- Вугледарського міського управління юстиції;

- Вугледарського міського відділу культури і туризму;

- Відділу архітектури і містобудування Вугледарської міської ради;

- Вугледарського міського фінансового управління;

- Колекція документів, присвячених 75-річчю Донецької області;

- Вугледарського міського сектору статистики міжрайонного управління статистики у Мар’їнському районі;

- Вугледарського міського відділу освіти;

- Відділу у справах сім’ї і молоді Вугледарської міської ради;

-Вугледарського навчально-виховного комплексу Політехнічний ліцей — загальноосвітня школа І-ІІ ступенів.

Документи висвітлюють соціально-економічний і політичний розвиток міста Вугледара, зберігають інформацію про роботу органів державної влади, органів місцевого самоврядування, установ культури і освіти. Архівний відділ надає консультативно – методичну допомогу архівним підрозділам підприємств, установ і організацій міста з питань:

-експертизи цінності документів;

-формування документів у справи та складання номенклатури справ;

-складання описів справ, історичних довідок, передмов, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду;

-підготовки та передавання справ на державне зберігання;

-забезпечення умов гарантованого збереження документів;

-організації користування архівними документами.

Відповідно до запитів юридичних і фізичних осіб архівний відділ надає довідки щодо підтвердження трудового стажу працівників ліквідованих підприємств, установ; депутатського стажу, про право власності на житло, про виділення земельних ділянок тощо. Архівні довідки та копії документів офіційно засвідчуються архівом.