Перелік пам’ятників історії, культури,

розташованих на території міста Вугледара

№ за списком пам'ятни-ків області Місце знаходження пам'ятника Найменування пам'ятника

міський цвинтар

Могила воїна-афганця Кушніра Сергія Івановича (1986 рік)
2 2059 м.Вугледар, траса Донецьк-Вугледар, в’їзд до північної частини міста Пам’ятник історії на місці загибелі 13 десантників-партизан (1975 рік)

Пам’ятник «Шахтарська слава»

м.Вугледар,

будівля навчально- вихов-ного комплексу “Політех-нічний лицей- школа”

Меморіальна дошка воїну- інтренаціоналісту Сергію Івановчиу Кушніру (2009 рік)

вул. 13 десантників, буд.1

Меморіальна дошка поету-гумористу, члену Спілки письменників України Анатолію Васильвичу Овсієнку

(2009 рік)

бульвар Шахтарський

Пам'ятний камень “Чернобыльцям: поклонись погибшим, умершим, живым” (2008 рік)

бульвар Шахтарський

Пам'ятний камень “Воїнам- інтренаціоналістам в Афганістані”(2009 рік)

бульвар Шахтарський

Пам'ятний камень “Защитникам Отечества от благордарных потомков” (2010 рік)

Культові споруди:

1.Свято- Тихонівський Храм

Культова будівля належить Свято-Тихонівській парафії Української православної церкви. Розміщена в пристосованому приміщенні. У 2011 році за заявою Свято- Тихонівської парафії Української православної церкви міською радою надано дозвіл на складаня проекту землевідведення для будівництва Храму. 27.09.2012 у м. Вугледарі відбувся молебений чин освящення місця під будівництво нового типового Свято- Тихонівського Храму з благословіння високопреосвящейнішого владики Іларіона, Метрополіта Донецького і Маріупольського. В заході взяли участь настоятель Свято- Тихонівського Храму міста протоієрей о. Миколай, благочинний Вугледарського округу протоієрей о. Ігор, протоієреї о.Роман, о. Сергій, о.Георгій, ієрей о. Миколай.

2.Духовно- благодійний центр церкви Євангельських християн

Культова споруда належить релігійній громаді Церкви Євангельських християн м. Вугледара. Початок будівництва травень 1996 року, закінчення будівництва - 2008 рік. Будівля прийнята в експлуатацію у січні 2009 року.

На Всеукраїнському конкурсі на кращі будинки і споруди, збудовані та прийняті в експлуатацію в 2009 році у номінації “Культові споруди”, громада Церкви Євангельських християнм. Вугледара, а також організації, що здійснювали проектування та будівництво споруди (НВП “Пульсар” м. Макіївка, ТОВ “Вихор” м. Вугледар), отримали диплом III ступеню за сприяння впровадженню в будівництво прогресивних проектних рішень, досягнення високої якості бідівельних робіт та поширення передового досвіду при спорудженні об'єкту “Духовно- благодійний центр у м. Вугледар Донецької області”.

3.Зал Царства свідків Ієгови

Культова споруда належить релігійній громаді Свідків Єгови м. Вугледара. Початок будівництва — березень 2002, закінчення будівництва — 2004 рік. Прийнятий в експлуатацію у жовтні 2004 року. Розрахований на 140 місць.