15.06.2016 № 160

Про стан захисту прав та законних

інтересів дітей у м.Вугледарі

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника служби у справах дітей Єрьоменко Л.В. про стан захисту прав та законних інтересів дітей у м.Вугледарі, згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 11.04.2016 № 274 «Про захист прав дітей Донецької області» та, керуючись п.п. 4, п. б, ч. 1, ст. 34, ч.2 п.2 ст. 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

1. Інформацію про стан захисту прав та законних інтересів дітей у м.Вугледарі прийняти до відома (додається).

Міський голова А.Ю. Сілич

до рішення виконавчого

комітету міської ради

від 15.06.2016 № 160

ІНФОРМАЦІЯ

про стан захисту прав та законних інтересів дітей у м.Вугледарі

Служба у справах дітей на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 11.04.2016 № 274 «Про захист прав дітей Донецької області» повідомляє наступне:

В м. Вугледарі постійно проводиться робота щодо вирішення проблем соціального захисту дітей, особливо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

На первинному обліку служби у справах дітей Вугледарської міської ради станом на 01.06.2016 перебуває 56 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на територіальному – 46 дітей вказаної категорії. Протягом 1 півріччя 2016 року на первинний облік взято 2 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 1 дитину-сироту. Знято з обліку 3 дітей відповідної категорії у зв’язку із повноліттям, 1 дитину усиновлено.

Станом на 01.06.2016 року в м. Вугледар функціонує чотири прийомні сім’ї, в яких виховується 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом 2016 року створено одну прийомну сім’ю, до якої влаштовано одну дитину, позбавлену батьківського піклування. Одна прийомна сім'я, в якій мешкає одна дитина, перемістилась із тимчасово окупованої території України з 2015 року. Всі прийомні батьки вчасно і в повному обсязі отримують державну допомогу на дітей та грошове забезпечення.

Одним із напрямків діяльності служби у справах дітей є організація захисту майнових та житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Службою у справах дітей проводиться моніторинг житла, яке належить дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. Із загальної кількості дітей вказаної категорії станом на 01.06.2016 – 12 дітей мають житло на праві власності, за 13 дітьми житло закріплено рішенням виконавчого комітету міської ради, 31 дитина житла не має.

Станом на 01.06.2016 р. на обліку ССД перебуває 1 дитина-сирота та 3 дітей, позбавлених батьківського піклування віком від 16 до 18 років, які не мають житла, та 6 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На засіданнях виконавчого комітету Вугледарської міської ради прийняті рішення про постановку 3 дітей на квартирний облік. Піклувальники 2 дітей збирають документи, необхідні для постановки на квартирний облік підопічних.

6 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебувають на квартирному обліку.

Щорічно у квітні службою у справах дітей сумісно із спеціалістами КП «Керуюча компанія з житлово-комунальних послуг Вугледарської міської ради», міського відділу освіти проводяться перевірки стану збереження житла, яке належить дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям-сиротам на праві власності та користування. Станом на 01.06.2016 проведено 25 відповідних перевірок.

Відповідно до чинного законодавства, з метою попередження незаконного відчуження житла та майна, що належать дітям, службою у справах дітей вивчаються матеріали стосовно купівлі-продажу житла, матеріали, які підтверджують наявність чи придбання іншого житла дітям.

На обліку служби у справах дітей станом на 01.06.2016 року перебуває 5 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та в яких проживають 7 дітей. З них шестеро дітей взяті на облік, так як їх батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків, а одну дитину взято на облік, так як вона систематично залишає місце постійного проживання. Двоє дітей за клопотанням служби у справах дітей влаштовані до Великоновосілківського центру соціально-психологічної реабілітації для дітей. З початку 2016 року 10 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, знято з обліку і 5 дітей взято на облік.

Службою у справах дітей сумісно з працівниками поліції та соціальними працівниками щомісяця перевіряються умови проживання дітей в сім'ях, які опинились в складних життєвих обставинах. За результатами обстежень до Вугледарського відділення Волноваського відділу поліції в Донецькій області направлені листи про притягнення до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків шістьох осіб. За рішенням Вугледарського міського суду двох батьків позбавлено батьківських прав у відношенні до однієї дитини.

Заступник міського голови з

питань діяльності виконавчих органів ради А.В. Бочков

Начальник служби у справах дітей Л.В. Єрьоменко

Інформацію про стан захисту прав та законних інтересів дітей у м.Вугледарі підготовлено службою у справах дітей