Инфу про танки быстрее всего найти здесь, а обзоры по играм - тут

Вугледарське відділення Мар’їнської ОДПІ ГУ ДФС

у Донецькій області інформує:

Донеччина: в рамках операції «Акциз-2016» з незаконного обігу вилучено товарів на суму більш ніж 3 млн. гривень

Головним управлінням ДФС у Донецькій області проводиться комплекс широкомасштабних організаційно-практичних заходів «Акциз-2016» щодо протидії незаконному виготовленню та обігу підакцизних товарів. Дії співробітників, в рамках цієї операції, направлені на постійний моніторинг ринку товарів даної групи та запобігання розповсюдження фальсифікату.

Так, з початку січня поточного року вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму 3,1 млн. грн., у тому числі алкогольних напоїв на суму 1,8 млн. грн., тютюнових виробів на суму 1,2 млн. гривень. Також внесено до ЄРДР 4 кримінальних провадження по ст. 204 Кримінального кодексу України (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів).

Оновлений «Електронний кабінет платника»

працює у тестовому режимі

Розпочав роботу модернізований електронний сервіс «Електронний кабінет платника».. Вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою:  http://cabinet.sfs.gov.uaа також через офіційний веб-портал ДФС.

Оновлений сервіс  працює у тестовому режимі на базі реальних даних до завершення робіт, пов’язаних з роботою старого кабінету. Протягом цього часу платники можуть взяти активну участь у його тестуванні, а також надіслати пропозиції щодо роботи та наповнення сервісу на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..ua.

Звертаємо увагу, що функція сплати податків, зборів, платежів працює в звичайному режимі.

Відтепер модернізований сервіс включає дві функціональні частини: відкрита (загальнодоступна); приватна (особистий кабінет).

Користуватися функціоналом відкритої частини можна без ідентифікації особи (без використання електронного цифрового підпису).

Через відкриту частину платник має можливість:

- скористатися інформацією з реєстрів, що є загальнодоступними (дані про взяття на облік платників; дані реєстру платників ПДВ; дані реєстру страхувальників; дані реєстру платників єдиного податку; інформація про РРО; інформація про книги РРО);

- отримати інформацію про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання звітності (податковий календар);

- отримати контакти та адреси діючих центрів обслуговування платників (ЦОП);

- ознайомитись з новинами Державної фіскальної служби України;

- скористатися іншою корисною інформацією.

Робота з електронним сервісом у приватній частині здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП).

У приватній частині після ідентифікації особи надається можливість:

- скористатися індивідуальним податковим календарем;

- переглянути та перевірити свої облікові дані;

- створити запит для отримання інформації;

- подати реєстраційну заяву платника податку на додану вартість,  заяву про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість,  заяву про видачу довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів;

- направити листа до органу ДФС;

- переглянути стан розрахунків з бюджетом;

- зареєструвати податкові накладні у Єдиному реєстрі податкових накладних;

- скористатися сервісами системи «Електронного адміністрування ПДВ» (для платників ПДВ).

Фізичним особам після ідентифікації також надано можливість за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі (особистий кабінет – «Стан розрахунків з бюджетом»).

Більш детально дізнатись про роботу модернізованого кабінету можна ознайомившись з інструкцією користувача або переглянувши відеоінструкцію.

Наразі ДФС активно працює над вдосконаленням роботи нового сервісу через розширення спектру послуг, які надаються через кабінет.

«Гаряча лінія» у Мар’їнській ОДПІ

Нещодавно відбувся сеанс телефонного зв'язку "гаряча лінія" з заступником начальником Мар’їнської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області – Пащенко Наталією Миколаївною. Наводимо деякі запитання, що надійшли від платників податків, та відповіді на них:

Запитання:Який порядок, строки подання декларації та сплата податкового зобов'язання у 2016р.?

Відповідь: Платники податку подають за місцем своєї податкової адреси податкову декларацію до 01.05.2016 р. (пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу).

Форму податкової декларації про майновий стан і доходи, в якій необхідно відображати отримані доходи за 2015 р., затверджено наказом № 859, граничним строком подання декларації є 29.04.2016 р.

Фізична особа зобов'язана самостійно сплатити до 01.08.2016 р. суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації про майновий стан і доходи.

Фізичні особи — підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, подають до органу ДПС податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами звітного 2015 р. протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу).

Запитання: На яку податкову соціальну пільгу має право самотня мати?

Відповідь: Порядок надання податкових соціальних пільг встановлений ст. 169 розд. IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі – ПКУ).

Відповідно до п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ будь - який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 50 відс. розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунок на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

Згідно з п.п. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 ПКУ платник податку, який є одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником, має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 150 відс. суми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ ( у 2016 році – 1033,5 грн.), у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років.

Відповідно до підпунктів 169.3.1 та 169.3.2 п. 169.3 ст. 169 ПКУ у разі якщо платник податку має право на застосування податкової соціальної пільги з двох і більше підстав застосовується одна податкова соціальна пільга з підстави, що передбачає її найбільший розмір, за умови дотримання процедур, визначених п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ.

Платник податку, який має право на застосування податкової соціальної пільги більшої, ніж передбачена п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ, зазначає про таке право у заяві про застосування пільги, до якої додає відповідні підтвердні документи.

Враховуючи вищевикладене, самотня мати має право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 150 відс. суми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ (у 2014, 2015 роках – 913,5 грн., у 2016 році – 1033,5 грн.), у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років, за умови дотримання процедур, зазначених пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ та наданням відповідних підтверджуючих документів.

Запитання: Які доходи підлягають обов’язковому декларуванню громадянами за 2015 рік?

Відповідь: Обов’язковому декларуванню підлягають наступні доходи: спадщина, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення спадщини та спадкоємців першої ступені споріднення (нульова ставка) або інших спадкоємців, якщо ними податок був сплачений до нотаріального оформлення спадщини; дарунки, отримані у результаті оформлення договору дарування (аналогічно спадщині); дохід від надання в оренду нерухомості іншим фізичним особам; дохід від надання в оренду рухомого майна, якщо орендатором є також фізична особа; дохід у вигляді рухомого майна, отриманий за ухвалою суду, за яким прийнято рішення про зміну власника та перехід права власності на рухоме майно; іноземні доходи; інвестиційні доходи, тобто доходи від продажу акцій та інших цінних паперів; нецільова благодійна допомога, у разі якщо загальна сума такої допомоги перевищує граничний розмір (у 2015 році – 1710 грн.); основна сума боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором у сумі, що перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (на 01.01.2015 мінімальна заробітна плата – 1218 грн.); дохід у вигляді суми заборгованості, за якою минув строк позовної давності у сумі, що перевищує 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (у 2015 році – 609 грн.).

Запитання: Підприємство надало працівнику поворотну фінансову допомогу. Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб така допомога?

Відповідь: Відповідно до п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) поворотна фінансова допомога – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

Згідно з п.п. 165.1.31 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому або основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.

При цьому, слід зазначити, якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається платником податку у визначений у договорі термін, то вона включається до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 відсотків).

Антикорупційний сервіс «Пульс»

Антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» – це пряма телефонна лінія, яка працює в режимі call-back, адже працівники відомства не лише приймають повідомлення від громадян, а й інформують заявників про вжиті заходи. Більше того, дев’ять з десяти питань, що надходять на номер сервісу, вирішуються протягом однієї доби. Нагадуємо телефон антикорупційного сервісу «Пульс»: (044) 284-00-07.