Звіт про проведення круглого столу

«Європа багатолика, єдина, близька, велика» до святкування Дня Європи.

Дата: 20 травня 2015р.

Форма: круглий стіл

Мета: Ознайомлення мешканців міста з історією та традиціями Європи, формування позитивної суспільної думки, пов'язанної з інтеграцією України в Європу.

Місце проведення: КДЦ м.Вугледар

Святкування Дня Європи в Україні вже давно стало традицією, тому і місто Вугледар не стало винятком. Саме в цей день організатори Вугледарського культурно-дозвіллєвого центру проводили круглий стіл зі учнями та дорослими мешканцями міста.

Оформлення глядацької зали об'єднало в собі національну символіку України та Євросоюзу. Основною прикрасою був великий вінок барвистих квітів та листя, в середині якого майоріла кругла емблема: синій фон з колом дванадцяти зірок, з картою України синьо-жовтого кольору. Від вінка, в сторони, хвилями розходяться різнокольорові стрічки з червоними маками . Все це символізує співдружність України з Європою, співдружність різних національностей і культур.

Круглий стіл було розпочато музичним фоном та привітанням ведучих. Їх одяг прикрашали відповідні логотипи у вигляді соняшника з надписом: «Дні Європи в України» та двома листками на зразок прапорів ЄС та України.

Після вступної частини під звуки козацького маршу до зали було внесено державний прапор України. А далі, під звуки національного гімну України, вся глядацька аудиторія підвелась і з трепетом в душі слухала мелодію, яка кличе до високого і світлого. Ведучі разом з глядачами розглянули багато запитань,а саме: які країни входять до складу ЄС? Хто має право стати членом ЄС? Хто головує ЄС? Які установи має ЄС? І багато інших.

Загальний зміст наступного блоку свята можна описати декількома словами: «Україна – це Батьківщина кожного з нас, а Європа – наш спільний дім». І після слів ведучих до зали було внесено прапор Євросоюзу. А далі пролунав гімн Європи, який універсальною мовою музики передав глядачам ідеали свободи, миру і солідарності.

В продовженні святкування до слова була запрошена начальник Вугледарського міського відділу культури і туризму В.В.Чумакова. Вона ознайомила учасників заходу з етапами створення Євросоюзу та важливими фактами з історії Європи. У своїй промові вона підкреслила, що нам залишається бути об'єктивними і усвідомити, що шлях перетворень дуже довгий і складний і Україні ще багато треба зробити на шляху інтеграції до Евросоюзу.

Дуже змістовним був виступ начальника відділу внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю І.М.Шиян. Використовуючи підбірку слайдів, вона розповіла про подорож делегації представників органів місцевого самоврядування по країнах Європи. Цікаві факти та дотепні історії з життя мешканців Польщі, Італії, Австрії не залишили байдужим жодного глядача.

В загальному виді, круглий стіл проходив в атмосфері спілкування ведучих з глядацькою аудиторією. В рамках заходу проходила вікторина «Традиції Європи». Дорослі і школярі активно відповідали на питання «Єврокросворду» та ділилися своїми знаннями у вікторині «Валютна євробіржа». Учні місцевих шкіл виявили не аби які знання про історію і політичний устрій Європи.

Протягом усього святкування вікторини та інформаційні блоки перемежовувалися з музичними номерами.

Заключним блоком круглого столу були слова про Україну, про необхідність любити і поважати свою рідну Батьківщину, про те, що необхідно примножувати свої знання, сміливо крокувати вперед, адже саме молодь – творці майбутнього.

Завідувач відділу

з основних видів діяльності Б.В.Гольцев