16.07.2014 № 185

Про хід виконання рішення виконавчого комітету від 15.01.2014 № 5 «Про невідкладні заходи по профілактиці сказу у місті Вугледарі на 2014 рік» за I півріччя 2014 року

Заслухавши та обговоривши інформацію першого заступника міського голови Іваницького про хід виконання рішення виконавчого комітету від 15.01.2014 № 5 «Про невідкладні заходи по профілактиці сказу у місті Вугледарі на 2014 рік» за I півріччя 2014 року, керуючись п.2 ч. 2 ст.52, ст.17, ст.18 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

1. Інформацію про виконання рішення виконавчого комітету від 15.01.2014 № 5 «Про невідкладні заходи по профілактиці сказу у місті Вугледарі на 2014 рік» за I півріччя 2014 року прийняти до відома (додається).

2. Рекомендувати комунальному підприємству «Керуюча компанія з житлово-комунальних послуг Вугледарської міської ради» (Фоменко), лікувально-профілактичній установі центральній міській лікарні (Корнієнко), Мар’їнській районній державній лікарні ветеринарної медицини (Ворона), міському відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області (Акопян), тримати на контролі виконання невідкладних заходів по профілактиці сказу у місті Вугледарі на 2014 рік.

Секретар міської ради В.В.Войцеховський

до рішення

виконавчого комітету

16.07.2014 № 185

ІНФОРМАЦІЯ

Незважаючи на зниження активності епізоотичного процесу, сказ залишається актуальною проблемою для органів охорони здоров'я у 2014 році.

Сказ— особливо небезпечна інфекційна хвороба, що характеризується ураженням центральної нервової системи і закінчується летально. Джерелом збудника сказу (вірусу) є хворі на сказ тварини, які виділяють вірус зі слиною.

Інфікування людини сказом відбувається здебільшого від хижих (вовки, лисиці — 41,4 %) чи домашніх тварин (коти — 21,8 %, собаки — 15,3 %), а також сільськогосподарських тварин (20,2%). Епідемічна ситуація зі сказу в Україні є нестійкою, щорічно виявляється до 2 тис. випадків хворих на сказ тварин. Щороку в Україні реєструють понад 100 тисяч осіб, котрі звертаються у медичні заклади з приводу укусів тваринами, з яких 60% отримують направлення за показниками підозри інфікування сказом.

Згідно з інформацією завідуючого Павлівської дільниці ветеринарної медицини за 3 місяці поточного року вакциновано проти сказу собак-36, котів 41, відлов та утилізація домашніх тварин не проводились.

Співробітниками органів держнадзору регулярно проводиться санітарно-освітня робота серед населення. Так за 1 півріччя 2014 року проведено 77 бесід.

За інформацією головного лікаря лікувально-профілактичної установи центральна міська лікарня :

- протягом 6 місяців 2014 року за медичною допомогою після укусів тварин звернулося - 35 осіб;

- отримали антирабічну допомогу - 10 осіб;

- заповнені оборотні картки 25 особам;

- відмова від імунізації – 1 особа ;

- інформація про всі випадки надається в Мар' їнську СЕС;

- проведено семінар для працівників ЛПУ ЦМЛ, щодо підвищення кваліфікації з профілактики захворювань на сказ та надання антирабічної допомоги;

- на 01.07.2014 року в наявності є антирабічна вакцина «Індіраб» для щеплення укушених осіб тваринами в кількості – 115 доз.

Реєстрацію домашніх тварин здійснює комунальне підприємство «Керуюча компанія з житлово-комунальних послуг Вугледарської міської ради». Станом на 01.04.2014 в житловому фонді зареєстровано собак -418; котів — 934 одиниці.

Техніками-доглядачами комунального підприємства «Керуюча компанія з житлово-комунальних послуг Вугледарської міської ради» проводиться роз’яснювальна робота серед мешканців щодо правил утримання та вигулу домашніх тварин. Доводяться до відома мешканців місця, відведені для вигулу домашніх тварин. Сумісно з працівниками міського відділу ГУМВС України в Донецькій області проводяться рейди з перевірки вигулу домашніх тварин.

В зв'язку з відсутністю коштів у міському бюджеті на відлов безпритульних тварин на території міста Вугледара, ініційовано надання громадою міста благодійної фінансової допомоги комунальному підприємству “Керуюча компанія з житлово-комунального господарства Вугледарської міської ради” для забезпечення укладання договорів зі спеціалізованим підприємством для вилову безпритульних собак.

За 1 півріччя 2014 року адміністративні протоколи за ст.154 КупАП (порушення правил утримання собак та кішок) не складалися.

Враховуючи вищезазначене та з метою забезпечення епідемічного благополуччя населення міста, вважаю за доцільне відповідним службам продовжувати вживання необхідних заходів у межах своєї компетентності.

Керуючий справами виконкому О.В. Порфіленко

Інформацію підготовлено:

головним спеціалістом відділу

житлово-комунального господарства Фоменко Н.В.