Инфу про танки быстрее всего найти здесь, а обзоры по играм - тут

Gerb

ВУГЛЕДАРСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

​ РІШЕННЯ

18.06.2014 № 171

м. Вугледар

Про хід виконання рішення виконкому

від 19.02.2014 № 70 «Про заходи

щодо розвитку Вугледарської

школи мистецтв на 2014 – 2020 роки»

за 2013-2014 навчальний рік

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника Вугледарського міського відділу культури і туризму Чумакової В.В. про хід виконання рішення виконкому від 19.02.2014 № 70 «Про заходи щодо розвитку Вугледарської школи мистецтв на 2014-2020 роки» за 2013/2014 навчальний рік, керуючись .2 ч.2 ст. 52, 17 Закону Украіни “Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

1. Інформацію про хід виконання рішення виконкому від 19.02.2014 № 70 «Про заходи щодо розвитку Вугледарської школи мистецтв на 2014-2020 роки» за 2013/2014 навчальний рік прийняти до відома (додається).

2. Вугледарському міському відділу культури і туризму (Чумакова) забезпечити подальше виконання заходів щодо розвитку школи мистецтв.

Секретар міської ради В.В.Войцеховський

2

Додаток

до рішення виконавчого комітету

від 18.06.2014 № 171

Інформація

про виконання рішення виконкому Вугледарської міської ради

від 19.02.2014р. № 70 «Про заходи щодо розвитку Вугледарської школи мистецтв на 2014-2020 роки» за 2013-2014 навчальний рік

1. Вугледарська школа мистецтв працює у відповідності із Законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту» та іншими нормативно – правовими актами з питань освіти і культури.

2. Навчально-виховний процес в школі здійснюється у відповідності з Типовими навчальними планами, затвердженими наказом Міністерства культури і мистецтв України від 07.11.2013 № 1109.

3. В навчально – виховний процес постійно впроваджуються нові методики та прогресивний педагогічний досвід викладачів шкіл естетичного виховання; використовуються наочні посібники для розвитку музичного мислення, творчих здібностей учнів, активізації їх фантазії та новий сучасний репертуар в інструментальних класах та у класі сольного співу,.

Для удосконалення виконавської майстерності учнів музичного відділення проводяться перегляди відеоматеріалів концертних програм відомих сучасних виконавців.

Для підвищення працездатності учнів циркового та театрального відділень використовуються відеоматеріали та тематична література. Для розвитку творчих здібностей проводяться колективні відвідування циркових заходів та вистав.

Для підвищення творчої активності та уяви на уроках з художніх дисциплін використовується перегляд відеоматеріалів.

4. З метою поліпшення матеріально – технічного стану школи за допомогою шкільного батьківського комітету на загальну суму 3500 грн. придбано: господарське приладдя, канцелярські товари, нотна література, CD-диски, пошиті сценічні костюми.

Для вирішення господарсько-побутових питань та розвитку матеріально-технічної бази школа залучає організації та підприємства міста. Спонсорська допомога надана шахтоуправлінням «Південнодонбаське №1», ЧП «Майстер», ПЕС.

5. Протягом навчального року відвідали курси підвищення кваліфікації – 4 педагогічних працівника, семінарські заняття «Майстер-клас» - 2, творчі лабораторії та методичні заняття – 7, семінар - нарада керівників - 1

6. В березні 2014р. проведена атестація 3 викладачів.

7. Клас декоративно-ужиткового мистецтва у звітному навчальному році відкрито не було. Школа працює над складанням навчальних програм з цього

3

напрямку – складена експериментальна програма з предмету «Бісероплетіння», яка підготовлена до участі у обласному конкурсі навчальних програм.

8. Протягом навчального року згідно з планом роботи школи проводилися педагогічні наради, методичні заняття на відділах, методичні доповіді з питань мистецької освіти викладачів школи.

9. Викладачі школи мистецтв підтримували творчі зв’язки з мистецькими навчальними закладами а саме:

- прийняли участь у засіданні методичної ради базової Волноваської школи мистецтв і провели методичні заняття та тематичні уроки викладачів по секціям (фортепіано, народні інструменти, музично-теоретичні дисципліни, художні дисципліни).

- отримали методичну допомогу щодо підготовки учнів у вищі навчальні заклади у викладачів Донецького музичного училища Касьянової Т.М., Віноградської М.Б., Зарі Н.В.; щодо методики викладання сольфеджіо та написання робочих планів у викладача Донецької музичної академії ім.С.С.Прокоф’єва Купіної Д.Д.; з питань викладання та звуковидобування у класі гітари і придбання сучасної нотної літератури у викладача Дзержинського музичного училища Якушиної Л.М.; відвідали методичні заняття та майстер-класи у професора Харьківського Національного університету ім.І.Котляревського В.І.Доценко; професора Київського Національного педагогічного університету ім.Драгоманова К.А.Чеченя; професорів Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського М.П.Михайленко, В.І.Рожок, академіка А.Т.Авдієвського.

10. Протягом звітного періоду проводились профорієнтаційні заходи щодо підготовки обдарованих дітей до вступу у спеціалізовані мистецькі навчальні заклади:

- сольні концерти учнів, концерти класів викладачів, виставки художніх робіт, театральні постанови, творчі звіти викладачів;

- консультативні заняття учнів у викладачів Донецького музичного училища, Донецької музичної академії ім.С.С.Прокоф’єва, Дзержинського музичного училища;

- бесіди з учнями старших класів та їх батьками з професійної орієнтації;

- відвідування концертів, виставок, вистав з послідуючим творчим обговоренням;

- участь учнів у Всеукраїнських, обласних, регіональних, міських та шкільних конкурсах, фестивалях, оглядах, виставках, тощо.

11. За звітний період учні, викладачі, вокальний ансамбль учнів, ансамбль скрипалів, ансамбль гітаристів, та викладачів, брали участь та отримали нагороди у Всеукраїнських, обласних, регіональних, міських та шкільних конкурсах, фестивалях, оглядах, виставках тощо:

Участь

- Відкритий фестиваль циркового мистецтва «Дні дитячого цирку у

м.Харкові» «Арена Дружби»

4

- Громадський творчий конкурс–ініціатива „Вугледар – маленька перлина Донбасу”, присвячений 50-річного ювілею міста

- Х Міський конкурс читців «Кобзар у нашому домі»

- ХIІІ Відкритий благодійний фестиваль дитячої та молодіжної творчості для дітей з особливими потребами "Ми-молоді, ми-рівні"

- Обласний огляд фольклорних колективів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів «Нема краю без звичаю»

- Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, присвячений пам’яті Т.Г.Шевченка, під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!» - 2014

Участь та перемоги

- ІІІ відкритий конкурс-фестиваль виконавства на народних інструментах «КАРАБИЦЬ-ФЕСТ»

- IІІ Відкритий Вугледарський міський фестиваль-конкурс української сучасної пісні«Пісня на добро»

- Конкурс малюнку «Охорона праці очима дітей»

- ІІ Районний Відкритий фестиваль-конкурс для учнів музичних шкіл та шкіл естетичного виховання «Яскравий світ мистецтв»

- ХІІІ Відкритий районний фестиваль музичного мистецтва «Український сувенір»

- Обласний огляд фортепіанних відділів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів «LEGATO» під гаслом «Виховання мистецтвом або мистецтво виховання»

- Обласний конкурс для учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів "Крок до Олімпу"

- Обласний конкурс читців «В сім’ї вольній, новій», присвячений пам’яті Т.Г.Шевченка

- VІІ відкритий конкурс гітаристів ім. Олександра Акулова

- ХIХ Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на народних музичних інструментах «Провесінь»

- Відкритий Всеукраїнський конкурс дитячої та молодіжної творчості «Artsland», присвячений 200 річниці з дня народження Т.Г.Шевченка

Всього лауреатів: 18 (солісти – 15, дуети – 2, колективи - 1).

Всього дипломантів: 2 (колективи - 2).

12. В школі постійно проводяться шкільні конкурси, концерти, огляди, лекції-концерти, виставки декоративно-ужиткового мистецтва та художніх робіт, театралізовані вистави тощо.

- шкільний конкурс «Маленький віртуоз»,

- шкільний творчий конкурс «Тобі, мій славний Вугледаре»

- лекція-концерт «Творчість Арама Хачатуряна»

- традиційні заходи: «Життя присвячую мистецтву»

творчій звіт «Етапи розвитку нашої школи»

концерт «Нашим мамам»

- спектаклі-казки для дітей: «Дванадцять місяців», «Білосніжка та сім гномів»,

5

Екологічний суд.

13. Школа мистецтв проводила заходи щодо патріотичного виховання дітей та підлітків, формування здорового способу життя, збереження національної культурної спадщини, збагачення і розвитку духовності та зміцнення моральних засад учасників навчального процесу в т.ч. заходи:

- «Класні години-бесіди за відповідними темами»;

- «Вугледар – маленька перлина Донбасу», - участь у І етапі громадського творчого конкурсу-ініціативи, присвяченому 50-річному ювілею міста;

- «Тобі, мій славний Вугледар», - міський конкурс;

- «Я познал «соль земли» под землей», - тематичний урок, присвячений творчості М.Бикова;

- «Олена Реріх. Штрихи до портрету», - участь у творчому вечорі.

14. Школа тісно співпрацює із закладами культури та освіти, відділами виконавчого комітету, міської ради, громадськими організаціями.

Створено навчально-виховний комплексний план заходів із сумісної виховної та освітницької роботи з загальноосвітніми школами та дошкільними навчальними закладами.

15. Згідно з планом роботи відділу культури проводили заходи щодо охорони праці та протипожежної безпеки. Для обслуговуючого персоналу було придбано необхідний спецодяг та інвентар, проводились інструктажі і навчання працівників, постійно оновлювався інформаційний стенд та інші заходи.

16. Питання щодо можливості відкриття філій школи не розглядалось.

17. Для вирішення господарсько-побутових питань та розвитку матеріально-технічної бази школа залучає організації та підприємства міста. Так, спонсорська допомога надійшла від шахтоуправління "Південнодонбаське" №1, буд-центра «Майстер», ПП «Монтажник» та КП «УЖКХ».

18. Творче життя школи та досягнення її учнів постійно висвітлювалось на сторінках газети «Угледарские новости», а також на сайті виконавчого комітету, на сайті школи мистецтв.

Керуючий справами виконкому О.В. Порфіленко

Виконавець:

Начальник Вугледарського

міського відділу культури і туризму В.В. Чумакова