Инфу про танки быстрее всего найти здесь, а обзоры по играм - тут

1. Соціально-економічна ситуація в місті

 

1.1. Загальна характеристика міста

ВУГЛЕДАР – місто обласного значення. Одне з наймолодших міст Донецької області. Розташоване у південно - західній частині області за 57 км від обласного центру. Межує з Мар'їнським і Волноваським районами. Площа - 532 га, що складає 0,02% від території області. Населення – 15,5 тисяч осіб. День міста - остання неділя серпня. Місто має свій герб, прапор і гімн.

image001
Місто було засноване у 1964 році у зв'язку з початком освоєння Південно- Донбаського вугільного регіону і як майбутній центр крупного району видобутку кам'яного вугілля. У 1991 році Вугледар набуває статусу міста обласного підпорядкування.
Місто характеризується моноструктурою господарського комплексу, основа якого – вугільна промисловість.
Основні природні ресурси: висококонцентровані запаси коксового вугілля марки Г, ДГ з низьким вмістом сірки (0,5-1,3 %) – 1395 млн. тонн; родовище вугільного метану - 3467 млн. м3 газу; 11 родовищ підземних вод, загальні експлуатаційні запаси яких складають 176,5 тис. куб. м на добу.
Промислові підприємства: ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське» №1», ВП «Шахта «Південнодонбаська №3» ім. М.С. Сургая» ДП ДВЕК; ТОВ «Південтрансбуд».
Житлово-комунальне господарство. Основною структурно-планувальною одиницею міста є квартали багатоповерхових будинків. Загальна площа житлового фонду міста 373,9 тис.кв.м, що складається з 87 багатоповерхових будинків, обладнаних системою централізованого опалення, газо- та водопостачання, каналізацією тощо. Непрацюючі ліфти в місті відсутні. З 2005 року в місті запроваджено нові форми управління в сфері утримання житла: створено 26 об'єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) і одна Асоціація ОСББ. Місто обслуговує комунальне підприємство "Керуюча компанія з надання житлово - комунальних послуг".
Соціальна інфраструктура. Загальну середню освіту в місті забезпечують дві загальноосвітні школи І – ІІІ ступенів та Вугледарський навчально-виховний комплекс «Політехнічний ліцей – загальноосвітня школа І-ІІ ступенів». В дошкільній освіті працюють два дошкільних дитячих заклади – дитячі садки № 1 "Джерельце" та № 2 "Золота рибка". Вищу освіту представлено Вугледарським коледжем Донецького державного університету управління III-IV рівня акредитації, який працює з 1996 року. Навчання ведеться за спеціальностями "Менеджмент" та "Фінанси". Форма навчання - очна та заочна. Освітньо-кваліфікаційний рівень – бакалавр.
В місті функціонує дитячо-юнацька спортивна школа (ДЮСШ). В ДЮСШ організована робота з наступних видів спорту: футбол, греко-римська боротьба, легка атлетика, важка атлетика та бокс; працює басейн (6х12), де діти мають змогу оздоровлюватись займаючись плаванням. В місті також функціонують 6 спортивних організацій, де знаходять своє самовизначення і реалізують свої здібності дорослі, молодь, діти, представники різних соціальних груп, зокрема, СК "Багатир" (важка атлетика, гирьовий спорт); волейбольний клуб "Южний"; футбольний клуб "Южнодонбасовець"; федерація греко-римської боротьби тощо.
Для забезпечення культурних, духовних та естетичних потреб населення в місті функціонують міська публічна бібліотека та бібліотека для дітей, працює дитяча школа мистецтв, де навчається 210 учнів на 5 відділеннях. У 2002 році реконструйовано культурно-дозвіллєвий центр, в якому функціонує концертний зал на 350 місць, кінозал на 80 місць, паб та банкетний зал. У галузі культури також працюють відомчі культурні центри: Культурний центр шахти "Південнодонбаська" № 1 (вокальний колектив, танцювальний колектив "Вікторія", зразкова естрадно-циркова студія "Романтик"); Центр дитячої творчості "Уголек" при ПРВП шахти "Південнодонбаська" № 1; Культурний центр шахти "Південнодонбаська" № 3 (вокальний колектив, зразковий хореографічний колектив "Ефект", естрадно-танцювальна студія "Грація"). В розпорядженні вугледарців також Молодіжний Центр "Онікс".
В сфері охорони здоров'я працює лікувально-профілактична установа "Центральна міська лікарня" у складі стаціонарного (на 70 ліжок) і консультативної поліклініки. З 01.01.2012 року на базі ЛПУ ЦМЛ створений комунальний заклад Вугледарський центр первинної медико-санітарної допомоги (ВЦПМСД).
Історичні пам'ятки:
Стела пам'яті 13 десантників (1975 р.) - встановлена в пам'ять про бійців десантного загону під командуванням Трифонова М.М. (Югова М.М.), що прийняли нерівний бій з фашистами 31.05.1943 р. поблизу сучасного міста Вугледару. Дві вулиці міста названі на їх честь: вул. 13 десантників, вул. Трифонова.
Пам'ятник «Шахтарська слава» (2007 г.) - символ шахтарьского Вугледару. Встановлений на бульварі Шахтарський. Має незвичну архітектуру. Усередині пам'ятника встановлено пам'ятна плита загиблим гірникам. Зовнішня сторона парадна, во славу шахтарській праці.
Поруч з пам'ятником встановлено пам'ятні камені: «Чернобыльцам: погибшим, умершим, живым» (2007 р.); «Воинам-интернационалистам в Афганистане» (2008 р.); «Защитникам Отечества от благодарных потомков» (2010 р.)
Меморіальна дошка А.В.Овсієнку (2009 р.) - встановлено на житловому будинку, де довгі роки жив і працював вугледарський поет-гуморист, автор чотирьох гумористичних збірників, член Спілки письменників України Анатолій Васильович Овсієнко.
Меморіальна дошка С.І. Кушніру (2010 р.) - встановлено на будівлі учбово - виховного комплексу "Політехнічний ліцей" (в минулому школа №117), де навчався Сергій Іванович Кушнір, воїн-інтернаціоналіст, що загинув у 1986 році під час виконання бойового завдання на території республіки Афганістан.

 

1.2. Тенденції соціально-економічного розвитку

 

Промисловий комплекс міста
представлено вугільними підприємствами: ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» та ВП «Шахта «Південнодонбаська № 3» ім. М.С. Сургая» ДП ДВЕК. З початку року підприємства міста працювали зі збільшенням обсягу видобутку вугілля. До кінця року буде введено 3 лави на «Шахтоуправлінні "Південнодонбаське № 1» та 2 лави на ВП «Шахта «Південнодонбаська № 3» ім. М.С. Сургая» ДП ДВЕК.
Обсяг реалізованої промислової продукції у відпускних цінах підприємств очікується в сумі 802 млн. грн., що на 90,2 млн. грн. більше рівня 2011 року.

image002
Очікуваний видобуток вугілля шахтами міста складе 1900 тис. тонн, або 124,2 % до рівня 2011 року.

Енергозбереження. З метою досягнення найбільшої ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів рішенням Вугледарської міської ради від 10.12.2010/6-3-5 затверджена "Програма енергоефективності міста Вугледара Донецької області на 2011-2015 роки".
В місті знаходиться 1 підприємство житлово-комунального господарства. Комунальне підприємство «Керуюча компанія з житлово-комунальних послуг Вугледарської міської ради» виконавцем послуг з управління житловим фондом, утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, обслуговування та технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж, постачання у багатоквартирні будинки послуг з централізованого опалення, холодного водопостачання та водовідведення.
Житловий фонд міста складається з 87 будинків: 44 будинки – 5-ти поверхові, 43 будинки – 9-ти та 10-ти поверхові. Всі будинки благоустроєні: мають холодне водопостачання, газ, централізоване опалення, багатоповерхові обладнані ліфтами. Централізована система теплопостачання міста здійснюється від міської котельні, яка в якості палива використовує природний газ.
5 підприємств міста, в яких встановлена потужність обладнання складає 100 кВт., або споживання енергоносіїв складає 1000 т.у.п. в рік (згідно нормативів) мають енергетичні паспорта.

Електроенергетика. Основним постачальником електроенергії міста Вугледара є підприємство ПАТ „ДТЕК ПЕМ - Енерговугілля", яке утворене в кінці 80-х років шляхом виділення зі складу виробничого об'єднання „Донецьквугілля" в окреме підприємство, від якого живляться такі значні споживачі, як шахти „Південнодонбаська" № 1,3, промислові, комунальні та побутові споживачі міста.
Основними функціями підприємства є здійснення підприємницької діяльності з передачі електроенергії місцевими електромережами та постачання електроенергії за регульованим тарифом.
Загальна кількість мереж, що живлять споживачів м. Вугледар, та обслуговуються працівниками Вугледарської енергодільниці, складає:
18 трансформаторних підстанцій
1 розподільчий пункт з трансформаторною підстанцією
Лінії електропостачання по місту Вугледар:
ЛЕП - 0,4 кВ (кабельні мережі) - 18 км
ЛЕП - 10 кВ (кабельні мережі) - 15,67 км
Кількість силових трансформаторів на підстанціях – 29 одиниць/ 11,5
потужністю: 100 кВА- 1 одиниця
160 кВА - 1 одиниця
200 кВА- 1 одиниця
250 кВА- 6 одиниць
400 кВА- 15 одиниць
630 кВА- 5 одиниць
Технічний стан основних фондів підприємства задовільний.
Рівень оплати за спожиту електроенергію по м.Вугледару за 9 місяців поточного року склав — 96,8%, заборгованість на 01.10.12 — 1885,9 тис.грн., в тому числі:
- населення — 103,5%, переплата - 8,5 тис.грн.,
- житлово-комунальне господарство — 60,6 %, заборгованість – 2137,8 тис.грн.,
- державний бюджет — 94,6%, заборгованість — 2,4 тис.грн.

Розвиток сфери послуг. На ринку послуг міста функціонує 9 підприємств-юридичних осіб та їх відокремлених структурних підрозділів. Найбільшу питому вагу (74%) в загальному обсязі реалізованих послуг складали послуги підприємств транспорту.

1
Обсяг реалізованих послуг підприємствам, установам, населенню очікується в сумі 60 млн. грн., що у фактичних цінах на 30,4 % більше, ніж за 2011 рік. Найбільше зростання обсягу послуг відбудеться в сфері транспорту (вантажні перевезення промисловим залізничним транспортом) внаслідок збільшення тарифів на послуги та обсягів видобутку вугільними підприємствами міста, яким надаються ці залізничні послуги.
Збільшення обсягу послуг очікується в сфері операцій з нерухомим майном майже в 2 рази за рахунок збільшення тарифів для населення на комунальні послуги.
Побутові послуги населенню міста здійснюють 6 юридичних осіб та 32 фізичні особи. Обсяг побутових послуг, наданих населенню, очікується в сумі 12 млн. грн. або в 1,4 р.б. більше рівня минулого року та складає 20% загального обсягу реалізованих послуг.
Очікується виконання 7 заходів розвитку сфери послуг міста на 440,3 тис. грн. або в повному обсязі.

Житлове будівництво. До кінця 2012 року планується введення в експлуатацію житлового 5-ти поверхового будинку загальною площею 3426 кв.м за рахунок власних коштів забудовника.

Житлово-комунальне господарство. Загальна площа житлового фонду міста складає 360,4 тис.м2, з якого належить територіальній громаді 349,2 тис.м2, відомче житло (гуртожитки шахт) – 10,7 тис.м2. На виконання Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» у власність громадян міста передано 93,9% наявної кількості квартир. На кожного мешканця міста припадає в середньому 22,6 м2 загальної площі житла. Житловий фонд, який належить міській раді складається з 87 багатоповерхових будинків, із них: 5-ти поверхових - 44 будинки; 9-ти поверхових - 33 будинки; 10-ти поверхових - 10 будинків. Усі житлові будинки обладнані водопроводом, каналізацією, центральним опаленням, природним газом, а 9-10–и поверхові ще й сміттєпроводом та ліфтами. В житлових будинках міста налічується 94 ліфта. Всі ліфти знаходяться в робочому стані. В серпні місяці поточного року з міського бюджету виділено 109,8 тис. грн. на проведення експертного та технічного обстеження 31 пасажирського ліфта.
Послуги з утримання житлових будинків та прибудинкових територій, вивозу твердих побутових відходів, з водопостачання та водовідведення, з теплопостачання, утримання зовнішнього освітлення, зеленого господарства, утримання міських доріг та тротуарів, утримання міського кладовища та надання ритуальних послуг здійснює КП «Керуюча компанія з житлово-комунальних послуг Вугледарської міської ради».

image003
Збирання твердих побутових відходів у місті здійснюється у контейнери обсягом 0,75 м3, які встановлені на спеціальних майданчиках. Через відсутність в місті полігона твердих побутових відходів, відходи вивозяться на полігон № 4 комунального автотранспортного підприємства «Санітарна очистка Петровського району м. Донецька».
Площа міського кладовища становить 8,5 га. З метою підтримання порядку на цвинтарі та його утримання здійснюються роботи щодо своєчасного прибирання площі цвинтаря, збору сміття, прибирання снігу у зимовий період та інше.
Довжина міських доріг – 24 км, із них з твердим покриттям –14,7 км, мереж зовнішнього освітлення –36 км, площа зелених насаджень – 32,23 га.
Міський транспорт у місті відсутній.

image004
З метою удосконалення системи управління у житловому фонді та залучення населення до управління комунальною власністю 26 житлових будинки передані на обслуговування створеним об'єднанням багатоквартирних будинків. Протягом 2012 року планується створити 9 ОСББ. В місті діє одна асоціація із 6-ти ОСББ, що створена у вересні 2008 року.
Протягом року з міського бюджету виділено кошти на капітальний ремонт покрівель житлових будинків в сумі 400 тис. грн. які планується освоїти в повному обсязі до кінця року.
В 2012 році поточним ремонтом відремонтовано міських доріг 380 м2 на суму 79,0 тис. грн., в тому числі 14,5 тис. грн. з міського бюджету.
Також з міського бюджету виділено кошти на утримання міських доріг: 65,5 тис. грн.;
На утримання та ремонт об'єктів зовнішнього освітлення міста з міського бюджету перераховано 43 тис. грн.На утримання зеленого господарства міста з міського бюджету перераховано 54,9 тис. грн.
З міського бюджету виділено кошти на придбання контейнерів: 50 тис. грн.
На території міста розташовано два відомчих гуртожитки, що знаходяться у відомчому підпорядкуванні державного підприємства «Шахтоуправління «Південно-донбаське № 1» Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.
З метою забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків, відповідно до закону України, рішенням Вугледарської міської ради від 15.04.2011/6-8-14 затверджено Програму передачі гуртожитків до комунальної власності територіальної громади м. Вугледара на 2012-2014 роки. Згідно з Графіком передачі гуртожитків заплановано передачу в 2012 році – 1 гуртожитку.

Утизізація та переробка відходів. Відходи в місті утворюються в результаті господарської діяльності підприємств міста та населення.
Підприємствами, які утворюють і розміщують відходи є: державне підприємство «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1»( на породному відвалі), відокремлений підрозділ «Шахта «Південнодонбаська № 3" Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» (на породному відвалі), товариство з обмеженою відповідальністю «Південтрансбуд» ( на об'єктах для тимчасового зберігання), КП "Керуюча компанія з житлово-комунальних послуг Вугледарської міської ради" (на мулових майданчиках).
Видалення твердих побутових відходів з території міста здійснюється комунальним підприємством «Керуюча компанія з житлово-комунальних послуг Вугледарської міської ради». Збирання твердих побутових відходів здійснюється у контейнери обсягом 0,75 м3 встановлених на спеціальних майданчиках. В 2012 році на придбання контейнерів з міського бюджету виділено 50,0 тис.грн. За 9 місяців 2012 року на полігон ТПВ видалено 20,2 тис. куб.м твердих побутових відходів.
З метою зменшення складування породи на породних відвалах відособленим підприємством „Шахта Південнодонбаська № 3" продовжується виконуватися захід, розпочатий з 2000 року: „Закладка породи у вироблений простір шахт". За 9 місяців 2012 року у вироблений простір шахти закладено 11,28 тис.тон породи (план - 50,0 тис.тонн). Фінансування цього заходу здійснюється за рахунок собівартості.
Промислові відходи, в тому числі порода, складуються на породних відвалах вугільних підприємств.
У місті постійно проводиться робота з виявлення та ліквідації стихійних звалищ.
За 9 місяців 2012 року виявлено 12 стихійних звалищ, з яких видалено на полігон ТПВ 80 м3.

Податково-бюджетна діяльність. Надходження податків, зборів та інших обов'язкових платежів до бюджетів усіх рівнів очікується в сумі 105532,4 тис. грн. Або 128,1 % до рівня 2011 року.
Очікуваний податковий борг за податковими зобов'язаннями на кінець року складе 9628,1 тис. грн. та зменшиться на 66,2 % або на 18897,8 тис. грн. у порівнянні з початком року. Очікується зменшення податкової заборгованості до місцевого бюджету на 315,5 тис. грн., до державного бюджету — на 18582,3 тис. грн.
Податковими органами вживаються всі заходи по скороченню податкового боргу.

Виконання доходної частини бюджету міста очікується у сумі 63713,5 тис.грн., в тому числі без трансфертів з державного бюджету - 35645,9 тис.грн. або 93,4% до показників програми.
Надходження складуть:
загальний фонд – 30263,5 тис.грн.;
спеціальний фонд – 5382,4 тис.грн.

image005

 

image006
Основним джерелом доходу бюджету міста є податок з доходів фізичних осіб – 28694,4 тис.грн. (понад 94,8 % від загального фонду). Основними платниками даного податку в міський бюджет є такі підприємства, як ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1» та ВП «Південнодонбаське №3» ДП «ДВЕК», від яких надходить 86,1 %.

Очікувана видаткова частина бюджету (з трансфертами) складе 65535,6 тис.грн., у тому числі по загальному фонду – 54565,4 тис.грн., спеціальному фонду – 10347,2 тис.грн. та коштів, що передаються до державного бюджету 623,0 тис.грн.
На утримання установ галузей невиробничої сфери і здійснення заходів видатки загального фонду складуть 53384,8 тис.грн., в тому числі:
- державне управління – 4462,6 тис.грн. (8,2 % від загального фонду);
- освіта – 17707,5 тис.грн. (32,4 % від загального фонду);
- охорона здоров'я – 8768,2 тис.грн. (16,1 % від загального фонду);
- соціальний захист – 18519,8 тис.грн. (33,9 % від загального фонду);
- культура – 2530,6 тис.грн. (4,6 % від загального фонду);
- ФК i спорт – 1235,5 тис.грн. (2,3 % від загального фонду).

На утримання житлово-комунального господарства планові призначення загального фонду складають 1180,6 (2,2 % від загального фонду).
Видатки спеціального фонду (з трансфертами) очікуються у сумі 10347,2 тис.грн., у тому числі по житлово-комунальному господарству – 3268,9 тис.грн., транспорту та дорожньому господарству – 448,8 тис.грн., охороні природного середовища – 548,8 тис.грн.
При цьому до кінця поточного року буде забезпечено виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери та оплату за спожиті енергоносії у повному обсязі, згідно затверджених бюджетних асигнувань.
Дерегуляція та розвиток підприємництва.
В місті стабілізувався процес розвитку і становлення підприємств малого бізнесу, накопичився досвід у діяльності цього сектору економіки, практично склалася структура підприємств за видами економічної діяльності та території міста, сформувалися виробничі зв'язки у самому секторі малого бізнесу і з провідними підприємствами міста.

image007
Кількість діючих підприємств малого бізнесу у місті склала 32, що складає 100% до попереднього року. На 10 тис. осіб наявного населення міста припадає 21 діюче мале підприємство.
Кількість суб'єктів підприємництва – фізичних осіб зменшилась на 4,5 % до попереднього року (903) і склала 862 особи.

Розвиток внутрішньої торгівлі.
Кількість магазинів у м. Вугледарі становить: 23 продовольчих, 33 непродово-льчих та 2 змішаних, дрібно-роздрібна мережа складається з 9 одиниць на території міста. Загальна торгова площа 58 магазинів становить 4315 м2. Забезпеченість торговою площею на 1000 мешканців міста –278,4 м2.

image008
Мережа об'єктів громадського харчування становить: ресторан – 1, їдалень – 5, закусочних – 8, буфетів – 4, чебуречна - 1. Кількість посадових місць на 19 об'єктах громадського харчування – 900. Забезпече¬ність посадовими місцями на 1000 мешканців міста –58 п.м.
Відкрито 3 магазини з продажу продовольчих товарів, що дало змогу створити 5 нових робочих місць. Нові кіоски не установлювались.
Очікуваний об'єм роздрібного товарообігу підприємств торгівлі з урахуванням ресторанного господарства за 2012 рік – 96000,0 тис.грн., що становить 108,8% до відповідного періоду минулого року (88161,2 тис.грн.) та до Програми на 2012 рік (95000,0 тис.грн.) 101,0%.

Інвестиційна діяльність. Обсяг капітальних інвестицій у 2012 році очікується у сумі 55000 тис.грн. або 51.1% до програми. Обсяг інвестицій у фактичних цінах на одну особу складуть 3548,4 гривень.
В 2012 році було здійснено реконструкцію водопровідних мереж по вул. 30-річчя Перемоги — вул. Шахтарська та по вул. Трифонова — вул. Шахтарська за рахунок державного бюджету (917,3 тис.грн.). Введено в експлуатацію 1,404 км. мереж. Крім того введено в експлуатацію реконструкцію нежитлового приміщення № 29 житлового будинку № 11 по вул.30-річчя Перемоги в м.Вугледар Донецької області під салон-перукарню та реконструкцію перукарні (улаштування огороджувальних конструкцій - тамбур) по вул. 30-річчя Перемоги, будинок № 5, кв. 44 в м.Вугледар Донецької області у сумі 191 тис.грн. за рахунок власних коштів забудовників.
До кінця 2012 року планується введення в експлуатацію житлового 5-ти поверхового будинку загальною площею 3426 кв.м за рахунок власних коштів забудовника у суммі 1500 тис.грн. та очікується реалізація проектів ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське №1" з підтримання діючої виробничої потужності шахт у розмірі 50641,7 тис.грн., із них 49141,7 тис.грн. за рахунок власних коштів підприємств та 1500 тис грн. за рахунок вітчізняних інвестиційних компаній.
Обсяг виконання будівельних робіт очікується у сумі 2024тис.грн.
Всього очікується освоїти по заходах програми 55000 тис.грн., із них 2917,3 тис.грн. за рахунок коштів державного бюджету, 350 тис.грн. за рахунок коштів міського бюджету, 49141,7 тис.грн за рахунок власних коштів підприємств, 1500 тис.грн. за рахунок коштів вітчизняних інвестиційних компаній, 1091 тис.грн. за рахунок інших джерел фінансування.

Науково-технічна та інноваційна діяльність. Протягом року на підприємствах міста заходи з інноваційної діяльності не виконувались внаслідок відсутності фінансування. В освіті виконано захід зі створення двох кабінетів мультімедійного навчання на суму 253,1 грн.

Розвиток земельних відносин. У місті обліковується всього 532 га земель, в тому числі:
 сільськогосподарські землі – 61,6 га, що складає 12% від загальної площі міста, з них рілля – 29,6га , 32 га – багаторічні насадження.
 заклади, установи, організації – 109,68 га (21 %);
 промислові та інші підприємства –116. га (22%);
 підприємства та організації транспорту, зв'язку – 3,5. га (0,7 %);
 землі оборони – 0,88 га (0,2%);
 організації, підприємства і установи природоохоронного, оздоровчого та історико - культурного призначення – відсутні
 лісогосподарські підприємства- відсутні
 водогосподарські підприємства – відсутні
 землі запасу займають 206,92 га (39%), з них рілля 140,8 га
 землі резервного фонду- відсутні
Фактично, на території міста, вільних земельних ділянок для подальшого продажу, передачі в оренду, продажу права оренди на земельні ділянки для несільськогосподарського використання не має.
Вугледарською міською радою продано дванадцять земельних ділянок загальною площею 2,30 га несільськогосподарського призначення вартістю 540,04 тис. грн. Від продажу земельних ділянок до бюджетів надійшло 540,04 тис. грн (54,00 тис. грн. до державного бюджету, 486,04 тис. грн.. до місцевого бюджету), що дозволило спрямувати додаткові кошти на вирішення першочергових соціально-економічних програм. Крім того, Вугледарською міською радою підготовлено до продажу 2 земельні ділянки загальною площею 2,16 га.
Слід зазначити, що не проводиться роботи з інвентаризації земельних ділянок під об'єктами комунальної власності (ЖЕК, лікарня, школи і т.д.). Основним фактором, що стримує проведення зазначеного виду робіт є відсутність фінансування.

Ринок праці, зайнятість населення

image009
До кінця року очікується:
- працевлаштувати незайнятого населення 257 осіб, що на 3,6 % більше ніж за 2011 рік;
- направити на професійне навчання 115 осіб, що на 15 % більше ніж за 2011 рік;
- залучити до участі в оплачуваних громадських роботах 160 осіб, що на 30,7 % менше рівня 2011 року;
- створити 400 нових робочих місць, що на 71 місце менше ніж за 2011 рік;
- надати профорієнтаційних послуг 1180 особі, що на 26,9 % менше ніж за 2011 рік.

Доходи населення та заробітна плата.

image010
Робітникам основного кола підприємств, установ та організацій всіх форм власності (без малих підприємств, бірж та приватних підприємців) з фонду оплати праці буде нараховано 480 млн. грн. або 116,6 % до рівня минулого року. Середньомісячна заробітна плата складе 4972 грн. та зросте на 19,1 % до рівня 2011 року.
Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника міста становить 145,4 % до середнього рівня по регіону.
У місті працює комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати, забезпечення податкових та інших бюджетних надходжень, страхових внесків до Пенсійного фонду та запобігання неплатоспроможності., яка контролює заборгованість по заробітній платі. Заборгованість з заробітної плати в місті відсутня.

Пенсійне забезпечення. Середній розмір пенсії в місті очікується в сумі 2225,6 грн. і перевищить розмір мінімального розміру пенсій у 2,6 рази (856грн.).

image011
Очікується збільшення боргу до бюджету Пенсійного фонду до 78016,3 тис. грн. або на 20,7 % у порівнянні з минулим роком за рахунок зростання боргу вугільних підприємств міста.
Забезпеченість потреби на виплату пенсій власними коштами збільшиться до 116,5 %.
Заборгованості Пенсійного фонду перед пенсіонерами немає. Виплата пенсій здійснюється відповідно до графіків без затримок.

Соціальний захист населення. У місті працює єдина приймальня, де здійснюється прийом громадян, які звертаються за призначенням усіх видів допомоги за єдиною технологією, на виконання наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 23.05.2005 № 183.
Зростання видатків бюджету на виплату усіх видів соціальної допомоги в 2012 році пов'язано із змінами в законодавстві та ростом розмірів усіх видів державної допомоги сім'ям з дітьми, у зв'язку зі збільшенням рівня забезпечення прожиткового мінімуму, ростом народжуваності.
Досягнута стабільність з виплат державної допомоги сім'ям з дітьми та малозабезпеченим сім'ям. Кредиторська заборгованість відсутня. До кінця року очікується контингент у кількості 1470 отримувачів допомоги на суму 8832,7 тис. грн. згідно Закону України №2811-XII від 21.11.1992 року „Про державну допомогу сім'ям з дітьми".
Одним з напрямків подолання бідності в Україні є адресна державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям. Для окремих сімей ця допомога стає на деякий час єдиним джерелом існування. Проводиться робота з призначення допомоги згідно Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям". На кінець року очікується контингент у 50 осіб на суму 149,3 тис.грн.
На кінець року очікується 115 одержувачів державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства і дітям–інвалідам, на суму 1266,7 тис.грн.
Непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), призначається щомісячна компенсаційна виплата згідно Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» від 29 квітня 2004 року № 558. На кінець року очікується 24 одержувача з сумою видатків на 31,7 тис.грн.
Соціальний захист малозабезпечених родин, у зв'язку з підвищенням цін і тарифів на природний газ, електроенергію, житлово-комунальні послуги забезпечує Програма житлових субсидій, яка працює в Україні вже шістнадцятий рік. За розрахунками кількість сімей, які одержать житлові субсидії в опалювальний період 2012-2013 років, за спрощеним порядком складе 1,3 тис. сімей.
У зв'язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги, змінами у механізмі надання населенню субсидій, очікуються видатки на надання житлових субсидій у сумі 2602,9 тис.грн.

Охорона здоров'я населення. Лікувальна профілактична установа "Центральна міська лікарня" (ЛПУ ЦМЛ) м. Вугледар та Комунальний заклад "Вугледарський центр первинної медико-санітарної допомоги" (КЗ "Вугледарський ЦПМСД") надають медичну допомогу жителям м. Вугледару.
В ЦМЛ функціонує:
1. Стаціонарне відділення на 70 ліжок, показник забезпеченості складає 43,8 на 10000 населення, в тому числі:
Терапевтичне – 40 ліжок, із них – 10 ліжок неврологічного профілю.
Травматологічне відділення на 20 ліжок.
Дитяче відділення на 10 ліжок.
2. Консультативна поліклініка на 300 відвідувань в зміну. В складі поліклініки функціонує денний стаціонар гінекологічного профілю на 10 ліжок, центр хірургії 1-го дня. В поліклініці ведеться прийом по 15 спеціальностям.
3. Лікувально-діагностичні відділення і кабінети: лабораторія, в т.ч. бактеріологічна, фізіотерапевтичне відділення, кабінет функціональної діагностики, кабінет УЗД.
4. Адміністративно – господарська служба.
В складі КЗ «Вугледарський ЦПМСД» функціонує амбулаторія загальної практики сімейної медицини на 300 відвідувань в зміну, де ведуть прийом 6 лікарів загальної практики сімейних лікарів, 2 дільничних терапевта і 3 дільничних педіатра, денний стаціонар на 30 ліжок, рентген – кабінет, кабінет функціональної діагностики.
Швидка медична допомога надається КЗ «Станція швидкої медичної допомоги Докучаєвської міської ради».
Демографічна ситуація має стабільний характер показник народжуваності зменшився на 1,5%, але перевищує середньо-обласний показник. Показник смертності знаходиться на рівні 2010 року та нижче середньо-обласного. Зареєстровано 1 випадок малюкової смертності.
Хворі пільгової категорії населення забезпечуються безкоштовно ліками в разі амбулаторного лікування з розрахунку 2,60 грн. Ветерани ВВВ та ІВВ з розрахунку 7,0 гривень. При стаціонарному лікуванні вартість 1 л\дня ІВВВ і УБД склала 25,0 гривень по медикаментам та 20,0 грн. по харчуванню.
Для надання медичної допомоги дітям в складі ЦМЛ функціонує дитяче відділення на 10 ліжок. Штати лікарів педіатрів і медичного персоналу укомплектовано на 100%. Демографічна ситуація має стійку позитивну динаміку. Діти 1 та 2 років життя забезпечуються сухими молочними сумішами. За 9 місяців на придбання суміші витрачено 32,4 тис. гривень.
Для надання медичної допомоги жінкам в штаті консультативної поліклініки 10 ліжок з денним перебуванням. Штати медперсоналу укомплектовано на 100%. Забезпечено 2-х разове УЗД вагітних і їх обстеження на ТОРЧ інфекцію та консультація в МГЦ.
Рівень захворюваності на туберкульоз має стійку тенденцію до зниження.
План ФЛГ-обстеження виконано на 97,7%. Флюорографічне обстеження і в разі необхідності Р-о дообстеження виконується безкоштовно. За рахунок місцевого бюджету придбано цифровий рентген апарат вартістю 1,1 млн.грн. При проф. оглядах виявлено 62,5% хворих з числа вперше захворілих. За рахунок місцевого бюджету придбано туберкулін на суму 10,8 тис.гривень. План туберкулінодіагностики виконано на 89,7%. Всі хворі, які знаходяться на амбулаторному лікуванні, забезпечені медикаментами в повному обсязі. Проводиться соціальна підтримка хворих, витрачено 8,4 тис гривень. Вартість одного пайка склала 60 гривень. Відривів від лікування не було.
На «Д» обліку знаходиться 73 хворих, в т.ч 6 дітей з неустановленим ВІЛ-статусом. Обстежено 702 особи, в тому числі вагітних та донорів 307, інше населення – 395, або 1,5% від загальної кількості населення, вперше взято на «Д» облік 9 осіб. У 4 випадках ВІЛ інфекція поєднана з туберкульозом. Для надання меддопомоги даній категорії хворих передбачено 0,5 ставки лікаря-інфекціоніста та 1,0 ставки медсестри. Функціонує кабінет "Довіри".
Мед. працівники, які мають контакт з кров'ю застраховані і забезпечені засобами індивідуального захисту.
Заборгованості за обстеження хворих в обласному центрі не має.
Робота ліжка залишається на рівні обласних показників. Вартість 1-го л\дня складає 133,8 грн, в тому числі по медикаментам 2,60 грн, по харчуванню 2,40 грн., вартість 1 л\дня по медикаментам для ІВВВ і осіб, що до них прирівнюються, складає 35,0 грн, по харчуванню 28,0 грн.

Освіта. Освітні послуги у місті забезпечують дві загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів, Вугледарський навчально-виховний комплекс, два дитячих дошкільних заклади, дитячо-юнацька спортивна школа та Вугледарський коледж Донецького державного університету управління.
Збережено мережу загальноосвітніх шкіл, позашкільних та дошкільних закладів. Відповідно до ст.10 Конституції України, Закону про мови, Закону України «Про засади мовної політики» створюються умови для навчання та виховання дітей рідною мовою, для розвитку російської мови. Функціонують загальноосвітні навчальні заклади з українською мовою навчання (Вугледарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3, Вугледарський НВК, що становить 66,6 % від загальної кількості шкіл), створено 48 класів з українською мовою навчання, 23 українськомовні групи у дошкільних закладах. У цілому державною мовою навчаються 72,3 % учнів шкіл, виховується 100 % дітей дошкільного віку. Російською мовою навчаються 446 учнів у Вугледарській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2.
У місті функціонують 3 різнопрофільні заклади освіти, які задовольняють потреби населення: заклад нового типу – Вугледарський НВК, ЗОШ № 2 - з російською мовою навчання, ЗОШ № 3 – з українською мовою навчання.
У них в одну зміну навчаються 1526 учнів денної школи. Це забезпечило можливість проведення повноцінної виховної роботи, роботи гуртків, факультативів тощо у позаурочний час в шкільних приміщеннях. За минулий період закладами освіти проведено впорядкування шкільної мережі. Внаслідок зменшення народжуваності у місті у минулому десятиріччі за останні 5 років зменшилась кількість учнів у загальноосвітніх навчальних закладах (з 1557 учнів в 2008-2009 н. р. до 1526 учнів в 2012-2013 н. р.) Скорочено: 2010 – 5, 2011 – 2, 2012 - 1 клас.
Вугледарський міський відділ освіти самостійно забезпечує харчування школярів. У 2012-2013 навчальному році всіма видами харчування охоплено 98 % учнів 1-11 класів. Гарячим харчуванням охоплено 96 % учнів 1-11 класів. Учні початкової ланки та діти пільгової категорії на 100 % харчуються за рахунок бюджету: 1-4 класи – 5,4 грн. на добу (у тому числі 4,0 грн. за рахунок місцевого бюджету); пільгова категорія – 6,0 грн.
Дошкільна освіта. Станом на початок 2012-2013 навчального року всебічний розвиток дітей дошкільного віку забезпечують 2 дошкільні навчальні заклади. Кількість вихованців у дошкільних закладах складає 590 дітей, це 53% від загальної кількості дітей. З них 497 дітей 3-6 річного віку, що складає 92% від загальної кількості.
Сьогодні, коли стабільно зростає народжуваність і постійно збільшується відсоток дітей, які охоплені суспільною дошкільною освітою, все гострішою стає проблема перевантаження дошкільних навчальних закладів. Середня наповнюваність дошкільних навчальних закладів зменшилась з 108% до 105%. Для вирішення цієї проблеми відділом освіти розпочато реорганізацію загальноосвітньої школи № 3 в навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа-дошкільний навчальний заклад».

Підтримка сім'ї, дітей та молоді. З метою визначення родин, що найбільше потребують допомоги з боку держави, проводиться паспортизація багатодітних сімей. В м.Вугледарі налічується 38 таких сімей, в якій виховується 121 дитина. Сім'ям за необхідністю постійно надається комплекс різних видів допомоги та послуг.
Оздоровлено 499 дітей, що складає 35% від загальної кількості учнів. Прийняло участь у громадських роботах 30 чол.
Сформовано 2 молодіжних трудових загона з числа учнівської та студентської молоді у кількості 30 чол., які прийняли участь в регіональному турі Всеукраїнської акції «Молодіжні трудові загони – 2012» у Донецькій області.
З метою якісного надання соціальних послуг дітям, сім'ям, молоді, які опинилися в складних життєвих обставинах, в м. Вугледарі в 2005 році відкрито Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
Ведеться облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і громадян, які бажають взяти їх на виховання та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. Здійснюється реєстрація дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в книзі первинного обліку. В електронному банку даних перебуває 58 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 46 дітей знаходяться під опікою та піклуванням громадян, 1 дитина даної категорії виховуються в прийомній сім'ї, 11 дітей перебувають в державних закладах.
За рішенням Вугледарського міського суду 6 батьків було позбавлено батьківських прав відносно 5 дітей. Із 5 дітей, які залишилися без батьківського піклування, 3 дітей взято під опіку та піклування громадян, 2 влаштовані до державного закладу. Функціонує 3 прийомні сім'ї, в яких виховується 6 дітей.
З метою попередження правопорушень, безпритульності та бродяжництва серед дітей проводилися комплексні профілактичні рейди «Діти вулиці», «Урок», «Підліток», проведено 10 рейдів.

Культура. Для забезпечення культурних, духовних та естетичних потреб населення в м. Вугледарі функціонують: школа мистецтв, культурно - дозвіллєвий центр, публічна бібліотека та бібліотека для дітей.
Діяльність закладів культури у 2012 р. була спрямована на збереження і розвиток національної культурної спадщини, розширення доступу населення до культурних надбань, підтримка творчої молоді і творчих колективів, в т.ч. і колективів, які мають звання «Зразковий»:
- циркова студія «Романтик» культурного центру шахтоуправління «Південнодонбаське» №1 (керівник Р.Моргун);
- хореографічний колектив «Ефект» культурного центру шахти «Південнодонбаська №3» (керівник С.Шамаріна).
Постійно впроваджувались нові форми дозвіллевої діяльності. Велась робота по накопиченню творчого матеріалу та оновленню репертуару художніх колективів творами українських авторів, кращими зразками національного та світового (пісенного, музічного, танцювального) мистецтва.
Протягом року закладами культури проведені цикли різноманітних за змістом та формами заходів, спрямованих на популяризацію кращих традицій національної культури та з метою культурного обслуговування громади.
Видатними подіями у культурному житті міста у 2012 році стали:
 гала – концерт в рамках ІХ Міжнародного фестивалю дитячих балетних вистав «Гран Па» за участю кращих вихованців хореографічних шкіл України, Росії, Норвегії та ОАЕ за підтримкою Народного артиста України Вадима Писарєва, (31.03.2012);
 театралізоване свято «Христос Воскрес» в рамках обласного фестивалю православної культури «Пасха Красная» (20.04.2012);
 концерт академічного симфонічного оркестру ім.С.С. Прокоф'єва Донецької обласної філармонії до 80 – річчя створення Донецької області (26.04.2012);
 участь творчих колективів м.Вугледара у святковому концерті до Дня перемоги в м. Севастополі;
 вистава «Подземный гарнизон» до Дня початку Великої вітчизняної війни (22.06.2012);
 традиційно до Дня міста Вугледара та Дня Шахтаря урочиста хода «Вугледар – моя гордість і краса» та святковий концерт «Будь славен наш город Угледар».
Постійно на території міста та в культурно – дозвіллєвому центрі відбуваються вистави Донецького обласного академічного українського музично – драматичного театру, обласного російського театру юного глядача, циркових колективів та інших самодіяльних і професійних творчих колективів.
Школа мистецтв продовжує роботу по розвитку естетичних здібностей дітей. Контингент школи складає 210 учнів. Керуючись ст. 26 ЗУ "Про позашкільну освіту" на пільговій основі навчається 27 учнів.

Фізичне виховання та спорт. Протягом 2012 року 4046 мешканця міста займалось фізкультурною культурою та спортом, що на 56 осіб більше, в порівнянні з минулим роком показник збільшився на 1%. Відділом у справах фізичної культури і спорту спільно з міським відділом освіти та адміністрацією дитячо-юнацької спортивної школи було організовано і проведено 18 міських спортивно-масових заходів, в яких прийняли участь 1314 мешканця. Спортсмени і команди міста прийняли участь у змаганнях різного рівня, кількість учасників – 836 осіб. Зайнято 101 призових місць. Присвоєно 63 спортивних розрядів.
В місті функціонує дитячо-юнацька спортивна школа, в якій займається 327 дитини , що на 64 дітей менше ніж в минулому навчальному році. В спортивній школі збережено тренерський склад (7 штатних тренерів, 6 сумісників), організована робота з наступних видів спорту: футбол, греко-римська боротьба, легка атлетика, важка атлетика та бокс; працює басейн (6х12), де діти мають змогу оздоровлюватись займаючись плаванням (70 осіб). Для дорослого населення міста в ДЮСШ працює тренер з фітнесу (займається 20 жінок).
В 2012 році, як і в 2011 в навчальних закладах міста діяли групи оздоровчого напрямку з футболу, волейболу, баскетболу, настільного тенісу, шахів, туризму. Учні загальноосвітніх шкіл прийняли участь в обласній військово-патріотичній грі «Майбутній воїн».
В місті діє 6 клубів спортивного напрямку, у яких реалізують свої здібності діти, молодь, дорослі, представники різних соціальних груп.

Забезпечення законності та правопорядку. Протягом року працівники Вугледарського МВ ГУМВС України в Донецькій області проводили постійну роботу щодо попередження і розкриття злочинів, усунення причин та умов, що сприяють правопорушенням.

image013
За 9 місяців 2012 року порушено 114 кримінальна справа, що на 6 справи менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Розкрито 80 злочинів, розкриття злочинів складає 69,6 %. Збільшилась на 3,8 % кількість крадіжок особистого майна громадян. Збільшилась кількість злочинів, пов'язаних з погрозою вбивства, у 2 рази збільшилась кількість грабежів, на 66,7 % збільшилась кількість шахрайств, на 83,3 % збільшилась кількість хуліганств. У 2012 році вже виявлено та задокументовано 10 фактів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів. Виявлено 7 фактів незаконного зберігання зброї, вибухівки.

Співробітниками Вугледарського міського відділу систематично проводяться рейди, профілактична робота в навчальних закладах міста, не допущено крадіжок кабельно - провідникової продукції і кольорового металу. Протягом року дільничними інспекторами міліції, співробітниками сектору громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб, групою патрульної служби при міському відділі складено 411 (що на 291 менше) протоколів, накладено штрафів на 309 осіб на суму 24,4 тис. гривень, стягнено штрафів на суму 14,8 тис. гривень. Найбільша кількість адміністративних протоколів складена співробітниками ГПС –86, сектору ДІМ – 115.
Залишається складним питання організації дозвілля неповнолітніх міста у вільний від навчання час та питання насильства у сім'ї. З метою вирішення цього питання групою кримінальної міліції у справах неповнолітніх міськвідділу проводяться заходи у взаємодії з керівництвом учбових закладів міста та службою у справах неповнолітніх виконкому. За минулий період поточного року працівники сектору КМСН міського відділу склали 25 протоколів на батьків за невиконання ними батьківських обов'язків.

Охорона навколишнього природного середовища. Основна частина шкідливих речовин, викинутих в атмосферу, потрапляє від підприємств вугільної промисловості.

image014
Для контролю викидів, теплового стану та виявлення осередків горіння на породних відвалах щорічно виконується температурна зйомка.

На території міста водоймища та джерела питної води відсутні. Питна вода до міста подається від Красноармійського РПУ КП «Компанія «Вода Донбасу», проходячи через Великоанадольську фільтрувальну станцію.
Господарські та побутові стоки самостійною мережею відводяться на очисні споруди, які разом з підприємствами вугільної промисловості являються основними забруднювачами водних об'єктів.
Технічний стан очисних споруд потребує їх модернізації або реконструкції, викликаною необхідністю заміни зношеного, або морально застарілого обладнання.
Відходи в місті утворюються в результаті господарської діяльності підприємств міста та побутових відходів від населення.
Промислові відходи складуються підприємствами вугільної промисловості на породних відвалах, площею 586,3 тис.м2, розміщених за територією міста біля шахт.
Централізоване складування твердих побутових відходів здійснюється на полігоні № 4 комунального автотранспортного підприємства «Санітарна очистка Петровського району м. Донецька».
Полігон ТПВ м. Вугледар, розміщений за 8 км від міста, площею 5 га, місткістю 468,2 тис.м3, на сучасний стан не експлуатується, в зв'язку з незакінченим будівництвом.

Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій. На протязі всього існування у місті Вугледарі немає системи централізованого оповіщення, що не дає можливості своєчасно повідомити про погрозу і виникнення надзвичайних ситуацій органи самоврядування, керівників підприємств, установ та населення. За технічними та технологічними особливостями в місті виділяється комплекс потенційно-небезпечних виробництв, що є джерелами надзвичайних ситуацій техногенного характеру. На території міста розташована дільниця водоканалізаційного господарства та очисні споруди, які є потенційно небезпечними об'єктами та належать до Комбінату комунальних підприємств. При виникненні небезпеки на кожному із цих об'єктів та певному напрямку вітру, глибина зараження повітря може досягти відповідно: на очисних спорудах 0,378 км., на водопровідному вузлі 0,158 км.
Для будівництва системи централізованого оповіщення, виконкомом міської ради було розроблено проект монтажу системи оповіщення. Рішенням міської ради 27.02.2004/IV-1 була затверджена цільова програма монтажу системи централізованого оповіщення. При складанні місцевого бюджету кошти для реалізації цього проекту не були враховані, що не дало відповідно можливості його виконати.

Розвиток інформаційного простору. Протягом року для забезпечення повною і якісною інформацією територіальної громади, забезпечення відкритості і прозорості діяльності органів місцевого самоврядування, налагодження зворотнього зв'язку з громадою використовувалися:
- традиційні форми роботи: круглі столи, інформаційні дні, інформаційні зустрічі з населенням, об'єднаннями громадян, ОСББ. Діяльність органів місцевого самоврядування висвітлювалась на сторінках друкованих ЗМІ та транслювалася по міському каналу телебачення.
- більш широко і систематично застосовувалися сучасні засоби комунікації, такі як офіцйійний веб-сайт Вугледарської міської ради та система відеоконференції, установлена у приміщенні Вугледарської міської ради.
Аналіз ситуації в інформаційному просторі міста протягом 2012 року свідчить про те, що у міському інформаційному просторі стали більш активно застосовуватися сучасні інформаційні комп'ютерні технології, проте відбулося значне скорочення традиційних джерел інформації, таких як печатні ЗМІ. У зв'язку з цим, треба зауважити, що на сучасному етапі розвитку громада не готова до 100% використання в якості єдиного джерела інформаціїї лише новітніх комунікаційних технологій. Значний попит у громади залишається на більш звичні друковані ЗМІ та телебачення.
Не дивлячись на те, що у місті зареєстровано 8 друкованих ЗМІ, протягом року систематично виходили лише два з них: "Угледарские новости" (засновник КП "Вугледартепломережа", з липня 2012 - комунальне підприємство "Керуюча компанія з житлово-комунальних послуг") та "Ситуація і факти" (засновник — міська організація Незалежної профспілки гірників України м. Вугледара). Монторінг друкованих ЗМІ свідчить про те, що газета «Ситуація і факти» не задовольняє потреб на інформацію органів місцевого самоврядування і територіальної громади. Можливості газети "Угледарские новости" не є достатніми для 100% заповнення інформаційного простору якісною інформацією. Ситуацію деяким чином покращує діяльність приватної студії "Віват-ТВ" ТОВ «ТРК «Віва», яка тісно співпрацює із органами місцевого самоврядування по висвітленню їх діяльності засобами телебачення. У місті відсутнє радіо, крім того, відсутні можливості щодо забезпечення системного збору та обробки інформації; інформаційно-аналітичного забезпечення; вивчення громадської думки; проведення моніторингу тощо. Відсутні технічні можливості для використання електронних ЗМІ, проведення "прямих ліній" і таке інше.
Що стосується використання сучасних засобів інформації, то треба зауважити, що протягом 2012 року вони також використовувалися не повною мірою. Офіційний веб-сайт виконавчого комітету Вугледарської міської ради на сьогодні є практично єдиним офіційним джерелом інформації з необмеженими можливостями. Його значимість як засобу комунікації важко переоцінити, особливо в частині виконання положень Закону України "Про доступ до публічної інформації". З огляду на це, наповнення сайту інформацією стало більш повним та системним, але разом з тим моніторинг сайту свідчить про те, що офіційний сайт недостатньо структурований та динамічній, що не дозволяє максимально використовувати його інформаційні можливості. Адміністрування сайту веде віддалений спеціаліст, не знайомий із специфікою роботи органів місцевого самоврядування.
Робота, проведена протягом року щодо створення сучасного іміджу міста, підвищення його інвестиційної привабливості і конкурентноспроможності, в тому числі виставкова діяльність, отримала позитивні відгуки громади, а також надала можливість місту стати більш помітним як в інформаційному просторі області, так і в інформаційному просторі України.
Таким чином, аналіз соціально-економічної ситуації в інформаційному просторі протягом 2012 року, дозволяє зробити висновки про необхідність комплексного використання різноманітних інформаційних комунікацій та їх подальшого вдосконалення і розвитку; подальшої системної роботи щодо створення сучасного іміджу міста, підвищення його інвестиційної привабливості і конкурентноспроможності.

 

1.3. Актуальні проблеми соціально-економічного розвитку

Додаток Актуальні проблеми соціально-економічного розвитку