20.02.2013 № 80

архівної справи і діловодства
підприємств, установ і організацій
м. Вугледар у 2012 році

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника архівного відділу Вугледарської міської ради Тимохіної О.М. про підсумки перевірок ведення архівної справи і діловодства підприємств, установ та організацій м. Вугледар у 2012 році, керуючись Законом України „Про Національний архівний фонд та архівні установи", ч.1 п. 10 ст. 38 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні", виконавчий комітет міської ради

1. Інформацію про підсумки перевірок ведення архівної справи і діловодства підприємств, установ і організацій м. Вугледар у 2012 році прийняти до відома (додається).
2. Керівникам підприємств, установ, організацій міста Вугледар вжити додаткових заходів щодо:
2.1. Продовження роботи по вдосконаленню ведення архівної справи та діловодства у відповідності із „Правилами роботи архівних підрозділів органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій", затверджених Наказом Державного комітету архівів України від 01.06.2007 № 87.
2.2. Підвищення персональної відповідальності посадових осіб, на яких покладено обов'язки з ведення архівної справи та діловодства.

Міський голова                       А.М. Ширінський

до рішення виконавчого комітету
20.02.2013 № 80

Інформація

У 2012 році згідно з планом роботи архівного відділу Вугледарської міської ради було проведено 12 перевірок, із них: 5 комплексних перевірок, 5 контрольних перевірок та 2 тематичних перевірки ведення архівної справи і діловодства.
Комплексну перевірку проведено у відділах виконкому Вугледарської міської ради. В ході перевірки встановлено, що діловодство у відділах міської ради ведеться згідно Інструкції з діловодства та відповідно до номенклатури справ.
У відділах щорічно проводиться експертиза цінності документів, складаються описи справ, оправляються і підшиваються належним чином документи постійного строку зберігання.
Ведеться робота зі складання актів про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду.
Закінчені в діловодстві справи постійного зберігання в упорядкованому стані передаються з відділів до архівної установи для подальшого зберігання.
Рішенням сесії міської ради 16.12.2003/ІV-16-4 створено архівний відділ Вугледарської міської ради для роботи з документами Національного архівного фонду України.
Створено експертну комісію Вугледарського міської ради та затверджено її склад ( розпорядження міського голови від 26.09.2006 № 173-д), затверджено Положення про експертну комісію, про архівний підрозділ.
Функції щодо ведення архівної справи Вугледарської міської ради покладено на начальника архівного відділу Вугледарської міської ради.
Архівний відділ орендує чотири приміщення у житловому будинку: три архівосховища і одна робоча кімната начальника архівного відділу.
В архіві знаходиться 1839 одиниць зберігання за період з 1992 по 2009 роки.
У трудовому архіві на держзберіганні знаходяться документи 13 ліквідованих організацій - 137 одиниць зберігання.
Комплексну перевірку проведено також у Вугледарському міському суді.
В ході перевірки встановлено: у Вугледарському міському суді створено архівний підрозділ, розроблені положення про архівний підрозділ, положення про експертну комісію. Вищезгадані документи схвалені на засіданні експертної комісії Вугледарської міської ради. Призначено особу, відповідальну за роботу архівного підрозділу, затверджено склад експертної комісії.
Діловодство ведеться згідно номенклатури справ суду, порядок підготовки і оформлення судових справ та документів суду для зберігання в архіву суду, відбору їх для внесення до Національного архівного фонду та для знищення, порядок передавання судових справ та документів суду до державних архівних установ визначено Інструкцією з діловодства ( наказ Державної судової адміністрації України від 14.07.2003 №277).
Вугледарський міський суд існує з 1992 року. Під архівосховище виділено окрему кімнату, яка заповнена на 100 %. Кімната без вікон, світильники закритого типу, встановлено вогнегасник. Документи за поточний рік зберігаються у шафах.
Контрольні перевірки проведено у:
- Відокремленому підрозділі „ Шахта „Південнодонбаська №3" Державного підприємства « Донецька вугільна енергетична компанія»;
- Лікувально - профілактичному закладі – центральній міській лікарні;
- Державному підприємстві „Шахтоуправління „Південнодонбаське №1"
- Загальноосвітній школі I-III ступенів №3 м. Вугледара;
- Загальноосвітній школі I-III ступенів №2 м. Вугледара.
За результатами контрольних перевірок підприємствам та установам надані рекомендації керівництву та особам, відповідальним за архівні підрозділи, вказані строки виконання, рекомендовано розробити план заходів по усуненню недоліків за результатами перевірки.
У зв'язку з реорганізацією проведено тематичні перевірки у:
- Комунальному підприємстві «Вугледартепломережа»;
- Комунальному підприємстві «Комбінат комунальних підприємств».
За результатами перевірки були надані рекомендації із зазначеними строками виконання щодо підготовки до передачі правонаступнику справ тривалого строку зберігання, з особового складу, документів, не закінчених в діловодстві, складання актів про виділення до знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду та актів приймання –передавання справ.

Рекомендації.
1. Керівникам підприємств, установ, організацій м. Вугледар посилити контроль за роботою архівних підрозділів.
2. Особам, відповідальним за архівну справу та діловодство підприємств, установ, організацій м. Вугледар врахувати в роботі зауваження, виявлені під час перевірок ведення архівної справи та діловодства.

Керуючий справами виконкому                    О.В.Порфіленко

Інформацію підготував
Начальник архівного відділу                        Тимохіна О.М.