16.01.2013 № 11

Про виконання рішення виконавчого комітету від 18.01.2012 № 3 «Про невідкладні заходи по профілактиці сказу у місті Вугледарі на 2012 рік»

Заслухавши та обговоривши інформацію першого заступника міського голови Іваницького В.В. про виконання рішення виконавчого комітету від 18.01.2012 № 3 "Про невідкладні заходи по профілактиці сказу у місті Вугледарі на 2012 рік" , керуючись п.2 ч. 2 ст.52, ст.17, ст.18 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

1. Інформацію про виконання рішення виконавчого комітету від 18.01.2012 № 3 "Про невідкладні заходи по профілактиці сказу у місті Вугледарі на 2012 рік" прийняти до відома (додається).
2.Рішення виконавчого комітету від 18.01.2012 № 3 "Про невідкладні заходи по профілактиці сказу у місті Вугледарі на 2012 рік"вважати виконаним, зняти з контролю.

Секретар міської ради В.В. Войцеховський

до рішення виконавчого комітету
16.01.2013 № 11

ІНФОРМАЦІЯ

Незважаючи на зниження активності епізоотичного процесу, сказ залишається актуальною проблемою для органів охорони здоров'я у 2012 році.
У 122 регіонах області спостерігається погіршення епізоотичної ситуації зі сказу серед тварин, особливо у Волноваському, Велико-Новоселківському, Костянтинівському та інших районах.
На недостатньому рівні виконується Закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження" від 21.02.2006 року № 3447-1У в частині створення притулків для безпритульних тварин, у тому числі і у м. Вугледарі, при житлово-комунальних підприємствах не працюють постійні бригади по відлову безпритульних тварин, не впроваджується методи біостерилізації бездомних тварин.
Згідно з інформацією лікаря - епідеміолога Петровської районної санітарно-епідеміологічної станції м. Донецька, зверненість постраждалих за антирабічною допомогою у м. Вугледарі за 2012 рік зменшилась на 20 %. За 12 місяців 2012 року за антирабічною допомогою звернулися 28 чоловік, проти 20 чол. у минулому році, курс антирабічних щеплень призначено 6 особам проти 7 осіб у минулому році.
Згідно з інформацією завідуючого Павлівської дільниці ветеринарної медицини за 2012 рік вакциновано проти сказу собак-53, котів 107, .
Рішенням Вугледарської міської ради від 17.08.2012 № 6-25-11 затверджено цільову програму "Відлов безпритульних тварин на территорії міста Вугледара". В вересні поточного року, підрядною організацією, були виконані роботи з відлову 33 безпритульних собак на территорії міста.
Співробітниками органів держнадзору регулярно проводиться санітарно-освітня робота серед населення. Так за 2012 рік проведено 135 бесід.
Для попередження захворювання на сказ, у закладах освіти проведено наступні заходи:
 проведено бесіди на тему: «Обережно – сказ!», «Загроза від безпритульних тварин", «Сказ – це небезпечно для життя!», «Обережність з безпритульними тваринами», « Наслідки захворювання на сказ»;
 випущено санбюлетені на тему «Що треба знати про сказ», «Перші ознаки захворювання на сказ»;
 проведено бесіди з питань надання спеціалізованої першої медичної допомоги в разі ушкодження шкіри людини тваринами;
 випущено інформаційні листівки для батьків "Зараження на сказ";
 розповсюдження пам'яток серед учнів загальноосвітніх закладів «Будьте обережні! Сказ!»;
 виставка творчих робіт щодо профілактики захворювання на сказ;
 виступи на батьківських зборах з питань попередження захворювання на сказ;
 поновлення інформації про попередження захворювання на сказ в класних куточках здоров'я.
Реєстрацію домашніх тварин здійснює комунальне підприємство «Керуюча компанія з житлово-комунальних послуг Вугледарської міської ради».
Техніками-доглядачами комунального підприємства «Керуюча компанія з житлово-комунальних послуг Вугледарської міської ради» проведена роз'яснювальна робота серед мешканців щодо правил утримання та вигулу домашніх тварин. Доведено до відома мешканців місця, відведені для вигулу домашніх тварин. Сумісно з працівниками міського відділу ГУМВС України в Донецькій області проведено рейди з перевірки вигулу домашніх тварин. Шляхом розклеювання повідомлень, мешканцям міста було повідомлено про час та місце проведення вакцинації домашніх тварин.
За 2012 рік адміністративні протоколи за ст.154 КупАП (порушення правил утримання собак та кішок) не складалися.
Враховуючи вищезазначене, вважаю рішення виконавчого комітету від 18.01.2012 № 3 "Про невідкладні заходи по профілактиці сказу у місті Вугледарі на 2012 рік" вважати виконаним, і з контролю зняти.

Керуючий справами виконкому О.В. Порфіленко

Інформацію підготовлено:
головним спеціалістом відділу
житлово-комунального господарства Фоменко Н.В.