ОЦІНКА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ СИТУАЦІЇ В МІСТІ

Аналіз показників соціально-економічного розвитку міста за рік свідчить, що реалізація заходів Програми дозволила пом’якшити соціальні та економічні наслідки кризи  в реальному секторі економіки.

Заборгованість із заробітної плати та іншим соціальним виплатам в місті відсутня.

Забезпеченість потреби на виплату пенсій та грошової допомоги власними коштами складає 89,8 %, середній розмір пенсій зріс на 10,4 % та становить  1928 грн. (2009 р. – 1746,5 грн.)

Чисельність офіційно зареєстрованих безробітних на кінець року зменшилась і склала 337 чоловік (на початок року було 351 чоловік). Створено 401 нових робочих місць, що становить 100,3 % до річного завдання Програми.

До бюджету міста надійшло 54091,2 тис.грн. з трансфертами, у тому числі трансфертів – 18134,9 тис.грн. До загального фонду (без трансфертів) надійшло 34286,5 тис.грн. План по доходах загального фонду виконано на 111,5% до затверджених річних показників. До спеціального фонду (без трансфертів) надійшло 1669,8 тис.грн., або 3,1% усіх надходжень. План по доходах спеціального фонду виконаний на 102,9%. Видаткова частина бюджету за 2010 рік виконана з трансфертами у сумі 54483,3 тис.грн., або 96,3 % від плану на рік з урахуванням змін.

Видобуток вугілля шахтами міста склав 1161тис. тонн, що складає 74,9 % від заданого Програмою на рік та 69,1 % до відповідного періоду минулого року. Основними причинами падіння обсягів вуглевидобутку є обмеженість бюджетних коштів на фінансування вугільної галузі, високий знос стаціонарного устаткування (більше, ніж на 70%), несвоєчасне введення очисних вибоїв, виконанням робіт з ліквідації аварій, що відбулись в кінці минулого року на ДП “Шахта ”Південнодонбаська” №3.

Очікуваний обсяг роздрібного товарообігу підприємств торгівлі з урахуванням ресторанного господарства складає 68836 тис. грн., що су 2,2 рази більше до завдання Програми. У порівнянні з відповідним періодом минулого року  товарообіг збільшився у 2 рази за рахунок відкриття в місті магазину торговельної мережі “АТБ”.

Обсяг реалізованих послуг підприємствам, установам, населенню склав 25,9 млн. грн., що у фактичних цінах на 14 % менше, ніж у минулому році. Виконання Програми складає 75,3 %.

В житлово-комунальному господарстві проведено реконструкцію теплових мереж із застосуванням труб у пінополіуретановому покритті  на суму 500,0 тис.грн., реконструкцію силового електрообладнання димососу (поз.4.4) та дуттєвого вентилятора (поз.4.3) – 222,8 тис.грн., реконструкція силового електрообладнання димососу (поз.4.2) на котельні – 144,8 тис.грн., реконструкція водопровідних мереж – 1080,9 тис.грн.

Рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг склав 101,1 %. Заборгованість населення з платежів склала 5,3 млн. грн. та у порівнянні з початком року  зменшилась на 4,3 % (на початок року – 5,5 млн. грн.).

Для поліпшення матеріально-технічної бази лікарні за рахунок позабюджетних коштів на поточний ремонт витрачено 27,4 тис. грн.

За рахунок державних коштів оздоровлено 35 дітей пільгової категорії, за рахунок  коштів обласного бюджету надано 15 путівок, за рахунок міського бюджету дітям пільгової категорії надано 15 путівок. Для учнівській та студентській молоді організовано громадські роботи у вільний від навчання час та під час літніх канікул. Працевлаштовано на ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське  № 1» - 15 чол.

Для зміцнення матеріально-спортивної бази: придбано спортивний інвентар на суму 25,8 тис.грн. за рахунок благодійної допомоги, виконано поточний ремонт на 4,9 тис. грн. В місті проведено 27 змагань, в яких прийняло участь 1434 особи. Відкрито спортивний майданчик з тренажерним обладнанням (14 тренажерів).